Czarnogóra to jedno z najmłodszych państw Europy. Istniejące od 2006 roku w wyniku referendum, w którym obywatele Serbii i Czarnogóry zdecydowali się na oddzielenie obydwu krajów, jest jednak spełnieniem marzeń tych, którzy chcą znaleźć miejsce na wypoczynek, jak i tych bardziej wymagających.
Największe atrakcje turystyczne Czarnogóry
Wiele osób zapytanych o najpiękniejsze miejsce w Czarnogórze wymieni Stary Bar. Nie jest to miejsce typowo turystyczne, choć leży nieopodal wybrzeża. Jest to idealna szansa dla tych, którzy lubią odpoczywać w ciszy z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie cieszyć się naturą. Piękne zielone pagórki i oliwne sady wyróżniają się wśród wąskich uliczek. To tutaj znajduje się najstarsze drzewko oliwne w Europie. Niedaleko można również natrafić na Jezioro Szkoderskie, które Czarnogóra dzieli z Albanią. Mimo że jest ono traktowane jako atrakcja albańska, to Czarnogóra również może zapisać sobie to cudo na swoje konto.
Ci, którzy lubią delektować się zabytkami nie mogą z kolei odpuścić wizyty w Kotorze. Obecność kamiennych cerkwi oraz kawiarenek, oraz twierdza św. Jana i otoczenie górskie zapewniają niezwykły klimat temu miejscu. Jednocześnie widok na panoramę miasta dostarcza niesamowitych wrażeń.
Dla tych, którzy chcą wypoczynek połączyć z szaleństwami przeznaczona jest Budva – kurort turystyczny położony nad samym Adriatykiem. Niesamowite plaże i woda o turkusowym kolorze łączą swój klimat z głośnymi klubami, których w okolicach jest co niemiara.
Ile zapłacić za Czarnogórze?
Przed wyjazdem warto zastanowić się ile warte są atrakcje turystyczne Czarnogóry i czy możemy finansowo poradzić sobie w tym miejscu. Z pewnością wybrzeże jest tą częścią, na której zapłacimy najwięcej – w końcu olbrzymia liczba turystów sprawia, że lokalni biznesmeni mogą zarobić tam najwięcej. Ceny w Czarnogórze nie należą jednak do najwyższych na tle innych krajów świata. Porównać można je z polskimi cenami. 0,5 litrowe piwo kupimy za 0,60 euro, wodę mineralną za 0,50 euro, chleb o wadze 500 gramów za 0,70 euro, litr soku za 1 euro, kostkę masła za 2 euro, a kilogram sera za 5 euro.