3 muzea w Warszawie, które trzeba odwiedzić z rodziną

Muzea nie zawsze należą do najważniejszych atrakcji turystycznych u osób odwiedzających Warszawę. A szkoda, gdyż są to miejsca, z których naprawdę można wynieść ogromną wiedzę historyczną oraz poznać jak wyglądało życie kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat temu. Poniżej lista 3 muzeów, które zaskakują odwiedzających wyjątkowością i oryginalnością. W nich zdecydowanie nie można się nudzić. 

Muzeum Życia w PRL

Kto choć raz je odwiedził, bardzo chętnie do niego wraca z rodziną. Dlaczego? To miejsce, która zmusza do refleksji i wspomnień dość dobrych czasów. PRL większość osób wspomina z uśmiechem na ustach, gdyż były to czasy bardzo kolorowe i wymagające od ludzi wiele kreatywności. Dzięki temu miejscu nasze dzieci mogą zobaczyć jak żyło się jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wnętrza, przedmioty z PRL naprawdę robią wrażenie. Można tu zobaczyć między innymi słynnego Fiata lub pralkę Franię. 

Muzeum Neonów

To bardzo nowoczesne miejsce, które spodoba się nie tylko młodym ludziom. Kolekcja bardzo bogata i ciekawa, świetnie ukazuje jak zmieniały się neony na przestrzeni tych kilku lat. Niektóre z nich to naprawdę godne uwagi pozycje, przy których warto zatrzymać się nieco dłużej. 

Muzeum wódki w Warszawie 

Jak sama nazwa wskazuje, muzeum wódki w Warszawie to miejsce, które w 100% zostało poświęcone trunkowi, który wiedzie prym wśród alkoholi wysokoprocentowych na całym świecie. W tym miejscu jednak zobaczymy, jak wódka zmieniała się na przestrzeni lat oraz poznamy jej szczegółową historię. To miejsce, które idealnie nadaje się na wypad w weekend z rodziną bądź przyjaciółmi.

Zainteresowany? Tutaj: https://bartekwpodrozy.pl/muzeumpolskiejwodki/ przeczytasz więcej o tym muzeum