Dubrownik - jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji

Chorwacja – idealne miejsce na wakacje

Chorwacja to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów nie tylko dla Polaków, ale także dla tysięcy europejczyków. Nie można się temu dziwić. Chorwacja zachwyca wszystkich piękną pogodą i cudownymi plażami. Trzeba jednak wiedzieć, że kraj ten może zachwycić także wieloma innymi atrakcjami. Wiele z nich znaleźliśmy w artykule Zaradnika – poniżej omówimy pokrótce najciekawsze atrakcje turystyczne Chorwacji.

Wczasy w Chorwacji – Dubrownik

Wakacje w Chorwacji według Zaradnika najlepiej jest rozpocząć od wizyty w Dubrowniku. To jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Można wręcz powiedzieć, że nie być w Dubrowniku to jak nie być w Chorwacji w ogóle. To co w szczególności charakteryzuje to piękne miasto to duża liczba zabytkowych kamienic oraz świątyń. Warto wiedzieć, że Dubrownik wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niezwykłe wrażenie robią także obecne w Dubrowniku ogromne mury obronne. Można śmiało powiedzieć, że Dubrownik jest wizytówką Chorwacji.

Co zobaczyć w Chorwacji? Jeziora Plitwickie

Kolejne warte odwiedzin podczas wczasów w Chorwacji miejsca to jeziora Plitwickie. Mowa tu konkretnie o Parku Narodowym Jezior Plitwickich. Jak można się domyślać na park składa się kilkanaście jezior oraz kilkadziesiąt przepięknych wodospadów. Jeziora te charakteryzuje ich turkusowy kolor. Wszystko przez obecny w wodzie węglan wapnia.

Atrakcje Chorwacji – Wyspa Hvar

Chorwacja to kraj, który w szczególności kojarzy się z wyspami. Jedną z nich jest wspaniała wyspa Hvar. Nie bez przypadku wyspa ta często nazywana jest królową chorwackich wysp. To co od razu rzuca się w oczy będąc na wyspie Hvar to z jednej strony przepiękna przyroda, a z drugiej zbudowane przez człowieka niezwykłe winnice. Na wyspie znajduje się także miasto o tej samej nazwie. To co warto w nim zobaczyć to z pewnością twierdzę oraz mury obronne z VII wieku.

Ciekawe miejsca w Chorwacji – Rovinj

Jeśli wymienia się najpiękniejsze miejsca w Chorwacji to nie można pominąć Rovinj. To niezwykle malownicze miasto. Często porównywane z francuskim Saint-Tropez. Wczasy w Chorwacji nie mogą się odbyć przez spaceru między klimatycznymi uliczkami tego miasta. Największą atrakcją turystyczną tego miejsca jest oczywiście katedra św. Eufemii.