Najciekawsze muzea w Polsce

Miłośnicy kultury, którzy uwielbiają przebywać w takich miejscach jak muzea i galerie, najczęściej kojarzą je ze sztuką, taką jak obrazy czy rzeźby. Zapominają jednak o tym, że muzeum to nie tylko stare obrazy ale także zachowana pamiątka po czymś bardziej prozaicznym, czymś co występuje współcześnie i jest warte do zapamiętania i opowiedzenia. Pośród różnych rodzajów tego typu obiektów występują także muzea przemysłu, rolnictwa, czy też takie o bardziej wyjątkowym temacie, jak na przykład wódka.

Wódka w Polsce

Ten ciężki napój alkoholowy ma w naszym kraju długą tradycję. W naszym kraju jest wielu sympatyków tego napoju, a producenci wódek w Polsce są sławni także na całym świecie. Nic dziwnego, że z tego powodu powstało tutaj nawet muzeum tego napoju. Znajduje się ono w Warszawie i jest bardzo często odwiedzane przez licznych turystów zainteresowanych tematem.

Co można znaleźć w muzeum wódki?

Na kolejnych wystawach, które znajdują się w muzeum wódki w Warszawie opisanych szerzej tutaj: https://dziewczynynamiescie.pl/2018/08/10/muzeum-polskiej-wodki-koneser-warszawa-gdzie-na-wodke/ znajdziemy ciekawie opowiedzianą historię tego alkoholu na ziemiach polskich. Dowiemy się jak powstaje wódka, oraz zobaczymy stare eksponaty, będące dawnymi instalacjami do produkcji wódki. Wystrój muzeum nawiązuje do typowej gorzelni i w tym klimacie są przedstawione wszystkie zbiory tego obiektu. Można tam także podziwiać, w jednej z sal, sporą kolekcję tego trunku. Turyści są zachwyceni wystawami i o dziwo największą ich liczbę stanowią mieszkańcy innych krajów. Nasza wódka jest sławna na cały świat, więc jeśli ktoś poszukuje takie obiekty jak muzea wódki w Warszawie, to znajduje się tam dokładnie jeden tego typu budynek znajdujący się na warszawskiej Pradze.