Wizyta w muzeum jako doskonały prezent

Często zdarza się tak, że niestety niezbyt jesteśmy w stanie wymyślić naszej bliskiej nam osobie jakiś ciekawy prezent. Warto wówczas sięgnąć po coś, czego dana osoba na pewno sobie sama nie kupi, a mianowicie bilet do.. jakiegoś miejsca, na samolot, w formie voucheru do kosmetyczki… Albo bilet do Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie: https://jedzbawsie.pl/2018/06/12/muzeum-polskiej-wodki-warszawa/

Wódka polska –  muzeum w Warszawie

Nazwa takiego muzeum zainteresuje już na pewno bardzo dużo osób. Pytanie jednak pojawia się, czy rzeczywiście to muzeum jest takie ciekawe? Zdecydowanie tak!

Trzeba w tym miejscu stanowczo podkreślić, że w zasadzie to jest jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce. Jak wygląda taka wizyta?

Poznaj korzenie wódki polskiej

Otóż na początek zaczynamy od pracowni alchemika i odkrywamy, jak w ogóle wydestylowano pierwszy alkohol. Dalej odwiedzamy dworek szlachecki, w którym przyglądamy się uważne pracy gorzelnika. Aż dalej uczymy się rozpoznawać, z czego zrobiona jest dana wódka, czy jest ona dobra… Słowem dochodzimy aż do czasów współczesnych i do sposobów produkcji wódki. 

Cennik i ważne informacje

Ile kosztuje taka przyjemność? Zasadniczo cena nie jest wysoka – bilet wstępu normalny to zaledwie 40 zł . Studenci płacą 28 zł zaś, grupy zorganizowane 35 zł. Warto jeszcze podkreślić, że degustacja konesera jest dodatkowo płatna i wynosi to 15 zł.

Czy coś jeszcze powinniśmy wiedzieć? Otóż warto orientować się, że. Muzeum Wódki Polskiej prowadzi także nocne wejścia, które są oczywiście droższe, jednak zapewniają niesamowite wrażenia.