La Sagrada Familia Barcelona

Zwiedzanie Barcelony – śladami Gaudiego

Trudno mówić o Hiszpani i nie wspomnieć o Antono Gaudim. To jeden z najsłynniejszych architektów i inżynierów Europy. Był niewątpliwym geniuszem. Jego dzieła uświetniają miasto, które pokochał najmocniej – Barcelonę.

Święta Rodzina w Barcelonie

Zastanawiając się nad tym co warto zobaczyć w Barcelonie trzeba koniecznie odwiedzić Świątynię Pokutnej Świętej Rodziny, czyli znanej Sagrady Famili. Zwiedzanie Barcelony warto zacząć właśnie od tego kościoła. Jest on ogromny, posiada wiele ozdobnych elementów, które mają symboliczne znaczenie. Zdecydowanie, warto poświęcić jej trochę czasu. Od 2010 roku, bazylika jest udostępniona zwiedzającym. Możliwe jest nawet zwiedzanie wież kościoła. Żeby uniknąć długich kolejek – bilety, najlepiej jest zakupić z wyprzedzeniem. Można zrobić to online, na oficjalnej  stronie kościoła.

Park Guell w Barcelonie

To duży park z licznymi elementami architektonicznymi. Według planów miało być w nim aż 60 domów dla bogatych mieszkańców Barcelony. Faktycznie powstało, jedynie pięć. Cały park jest otoczony nieregularnym murem. Jest w nim aż siedem bram, które prowadzą na teren najpiękniejszego parku Barcelony. Mieści się w nim także muzeum Gaudiegio, który jest projektantem całego obiektu. Zwiedzając Barcelonę, nie można go pominąć. Ciekawostką jest, że w budynku obecnego muzeum, wcześniej mieszkał sam architekt. Na całość parku, oprócz zieleni, składają się liczne mostki, kręte ścieżki i schodki. To wspaniałe miejsce na spacer i leniwe spędzenie wolnego czasu.

Smok w Barcelonie – Casa Batllo

To jedno z najsławniejszych dzieł Gaudiego, którego nie można pominąć w czasie zwiedzania Barcelony. Jest to budynek mieszkalny, który nawiązuje do walki Świętego Jerzego ze smokiem. Elewacja budynku nawiązuje do łuskowatej skóry gada. Balkony wyglądają jak zbudowane ze zwierzęcych kości. Kamienica jest bardzo imponująca i przyciąga wzrok zwiedzających. Fasada została przyozdobiona potłuczonymi kaflami i ceramiką. Jest to charakterystyczna cecha dla większości dzieł Gaudiego.