Jak wybrać śpiwór puchowy?

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, jak wybrać śpiwór puchowy. Przeciwnicy syntetycznych wypełnień stawiają na materiały naturalne, które posiadają nieprzeciętne parametry użytkowe. Zapewniają one wysoki poziom funkcjonalności oraz komfortu użytkowania. Ważne jest to, aby jakość postawić na pierwszym miejscu. Czasami przesadna oszczędność może przynieść odwrotne skutki do zamierzonych. Jeśli nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto, to sprawdź poniższe wskazówki.

Sprężystość i jakość puchu

Podczas wyboru śpiwora puchowego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry wypełnienia – https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/aspiwory/aspiwory-puchowe.html. Duże znaczenie odgrywa jego sprężystość, która bezpośrednio wpływa na jakość izolacji. Zasada jest bardzo prosta – im wyższa sprężystość, tym lepsza izolacja termiczna. Wiele więc zależy od tego, do jakich celów będziemy wykorzystywać produkt. Nie bez znaczenia jest oczywiście również pora roku. Wiadomym jest, że zimą mamy o wiele większe oczekiwania względem śpiwora.

Zwróćmy także uwagę na jakość puchu. Jeśli mamy taką możliwość, to postawmy na wypełnienie, które zostało wykonane z piór polskich gęsi. Sprawdźmy, czy interesujący nas produkt spełnia szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Nie warto jest inwestować w model, który nie będzie w stu procentach dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Śpiwór puchowy o szerokim zakresie temperatur

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie zakresu temperatur, który podawany jest przez producenta śpiwora. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to czynnik, który powinien determinować do podjęcia ostatecznej decyzji. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że odczuwanie temperatur to kwestia bardzo subiektywna.

Bardzo często spotkamy się z takimi oznaczeniami, jak komfort, limit, czy tez ekstremum. Pierwsza linia dedykowana jest kobietom, które najczęściej szybciej tracą ciepło niż mężczyźni. Seria limit przeznaczona jest dla panów. Ekstremum oznacza potencjalny stan hipotermii.