Jak wybrać walizkę lub torbę podróżną?

Nie można się obejść bez posiadania torby podróżnej podczas wyjazdu. Dlatego ważne jest, aby walizka nie zawiodła Cię w najmniej odpowiednim momencie. Aby Twoje rzeczy wytrzymały długą podróż, walizka czy torba musi być wysokiej jakości, wytrzymać uderzenia i chronić przed wilgocią. Nie należy jednak zapominać o komforcie, ponieważ na wrażenia z podróży duży wpływ będzie miało to, jak dobrze uda się przewieźć ładunek.

Walizki czy torby podróżne- co wybrać?

Walizki mają niezaprzeczalną zaletę: nawet jeśli nie są wypełnione w 100%, wszystko, co znajduje się w środku, jest bezpieczne, nie ulega deformacji ani uszkodzeniu. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli ładunek podróżuje oddzielnie, w przestrzeni bagażowej. Bez względu na to, ile rzeczy umieścimy w walizce, będzie ona zajmować pewną objętość odpowiadającą sztywnej części konstrukcji.

Walizki mogą być sztywne lub półsztywne. Niektórzy producenci usztywniają tylko boczne ścianki, a górną pozostawiają miękką, dzięki czemu walizkę można w razie potrzeby znacznie przeciążyć. Do tego samego celu służą klapy, zazwyczaj zamykane na zamek błyskawiczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby podróżnej?

Torby podróżne są zazwyczaj wyściełane, ale można też znaleźć modele ze sztywnym dnem i podstawą na kółkach. Objętość torby podróżnej zmienia się proporcjonalnie do jej ładunku, co pozwala zaoszczędzić miejsce w bagażniku samochodu lub ułatwia umieszczenie ładunku na półkach/ w lukach bagażowych. Wiele toreb podróżnych jest również dostępnych z dodatkowymi uchwytami do transportu w pozycji pionowej.

Zestaw toreb i walizek w tym samym kolorze to świetne stylowe rozwiązanie dla całej rodziny. W dużych tłumach łatwiej jest rozpoznać „swoich” po kolorze.

Funkcje walizek i toreb podróżnych

Torby podróżne i walizki są przydatne do przenoszenia rzeczy, ale używa się ich podczas przemieszczania się z jednego punktu do drugiego (np. z domu na lotnisko, a następnie z lotniska do hotelu).

Z drugiej strony, jeśli podróżujesz do miejsca wypoczynku i potrzebujesz bardzo konkretnego zestawu rzeczy, a większość drogi musisz pokonać pieszo, użyj plecaka. Dzięki temu obciążenie pleców będzie równomierne, a Twoja podróż będzie przebiegać łatwo i komfortowo.