Czy ktoś jeszcze używa peleryny przeciwdeszczowej

Czy ktoś jeszcze używa peleryny przeciwdeszczowej

Peleryny przeciwdeszczowe i poncza chroniące przed deszczem, najczęściej dzisiaj można znaleźć w sklepach sportowych. Peleryna przeciwdeszczowa idealnie sprawdzi się podczas spacerów czy też w czasie wycieczek rowerowych. Doskonale chroni ona przed deszczem i dodatkowo jest bardzo lekka. Często spotkać można peleryny, które składają się tworząc bardzo małe pakunki.

Jak wykonane są peleryny chroniące przed deszczem?

Każda peleryna przeciwdeszczowa wykonana jest z tkaniny wodoodpornej. Dodatkowo taka tkanina jest jeszcze impregnowana. Peleryna idealnie chroni przed przemoknięciem, zarówno podczas mżawki jak i małego deszczu. Większość peleryn posiada specjalny kaptur, który regulowany jest gumo sznurkiem z plastikową końcówką. Przez to taka peleryna jest idealnym zabezpieczeniem przed deszczem. https://www.bhp-gabi.pl/k908,odziez-przeciwdeszczowa-peleryny.html
Proponowane peleryny są w różnych rozmiarach, jest też specjalna oferta, kolorowych peleryn dla dzieci.

Kto korzysta z peleryn przeciwdeszczowych?

Kto korzysta z peleryn przeciwdeszczowych?

Peleryny, które chronią przed deszczem najczęściej wykorzystywane są przez sportowców, myśliwych, harcerze, osoby czynne. Dzisiaj mało popularne jest zakładanie peleryn w mieście i chodzenie po nim w czasie deszczu. Najbardziej popularne są tam parasole, natomiast takie peleryny przeciwdeszczowe popularne są na wsiach i w lasach.
Bardzo często peleryny zabierane są na urlop i tam są idealną ochroną w czasie deszczu czy burzy.
Poncza przeciwdeszczowe czy też peleryny wciąż znaleźć można w sklepach z artykułami myśliwymi lub artykułami sportowymi.