najpiękniejsze plaże w polsce

Koleją na wakacje

Musimy przyznać, że siatka połączeń kolejowych w naszym kraju jest coraz bardziej rozwinięta. Połączeń jest bardzo dużo, pociągi jeżdżą szybciej, a na dodatek same pociągi są ładniejsze, cichsze i lepiej wyposażone. Rzeczywiście podróżuje się znacznie przyjemniej. Osoby, które pamiętają kolej z lat osiemdziesiątych, czy też dziewięćdziesiątych są w ogromnym szoku. Metamorfoza jest spora. Zbliża się sezon wakacyjny. Warto zdecydować się na podróż właśnie koleją. Najpiękniejsze plaże w Polsce już na nas czekają.

Sporo połączeń na północ Polski

najpiękniejsze plaże w polsce

W naszym kraju znajdują się przepiękne plaże. Są one nie tylko szerokie, ale także długie. Czasami tą samą plażą można przejść do różnych miejscowości. Uwielbiamy takie spacery. Trzeba przyznać, że plaże w Polsce mają naprawdę swój wyjątkowy klimat. Czasami nawet te egzotyczne im nie dorównują.

Warto przed wyjazdem sprawdzić, w jakich miejscowościach znajdują się najpiękniejsze plaże w Polsce. Będziemy w szoku, ale niektóre z nich znajdują się w mało znanych miastach i miasteczkach. Czy wszędzie dojedziemy pociągiem? Może nie wszędzie, ale w większość miejsc jak najbardziej tak.

Co więcej, pociągi nad morze nie jadą już cały dzień. Z Katowic do Trójmiasta można dojechać dosłownie w pięć godzin. To jest dopiero spora wygoda.

Najpiękniejsze plaże w Polsce na wyciągnięcie ręki

Osoby, które nie lubią tłoku i ogromu turystów, powinni zdecydować się na mniej popularne miejscowości, które zwykle są małymi miasteczkami. W nich oczywiście nie ma dworca kolejowego, ale tak naprawdę w pobliskiej miejscowości takowy się znajduje. Później wystarczy przesiąść się do miejskiego autobusu, czy też taksówki.

Nie trzeba mieć własnego samochodu, aby rozkoszować się wypoczynkiem na najpiękniejszych plażach w Polsce. Jest to dobra wiadomość dla miliona Polaków. Jest to naprawdę świetna wiadomość. Wśród nas są z pewnością także osoby, które chcą odpocząć od jeżdżenia własnym samochodem. W końcu wakacje to czas relaksu, wytchnienia, a także szaleństwa.