nauka jazdy na nartach dla dzieci

Nauka jazdy na nartach- kiedy można posłać dziecko na pierwsze lekcje?

Wielu rodziców to miłośnicy białego szaleństwa, jednak pojawienie się w ich rodzinie dzieci często zmusza ich do przerwy w uprawianiu ich ulubionego sportu. Dlatego często pojawia się pytanie, kiedy można wysłać dziecko na pierwsze lekcje jazdy.

Kiedy dzieci mogą zacząć naukę jazdy na nartach, a kiedy powinny?

Wielu instruktorów nauki jazdy na nartach chwali się tym, że już 2,5 roczne dzieci pobierały u nich lekcję. Ale tak naprawdę w takim wieku trudno przewidzieć reakcje dziecka, a z całą pewnością nie można go zmuszać, by go nie zniechęcić. Uznaje się, że do 4 roku życia chęci dziecka do udziału w takich lekcjach są niczym loteria, trudno przewidzieć jak się skończą.

nauka jazdy na nartach dla dzieci

Nauka jazdy na nartach dla 4-latków to już bardzo dobry moment. To, że czasem młodszym dzieciom udaje się zdobyć podstawowe umiejętności nie powinno nikogo zachęcać do przyspieszenia tego procesu. Tak małe dzieci nadganiają zwykle swoich kolegów w ekspresowym tempie. Dobre produkty czekają na http://hski.pl/dzieci/.

Jak przygotować dziecko do pierwszych zajęć

Podstawową rzeczą, o którą powinni zadbać rodzice wysyłający dziecko na lekcje nauki jazdy na nartach jest odpowiedni strój. Warunki na stoku bywają różne, a dziecko, zwłaszcza podczas pierwszych prób, niejednokrotnie się przewróci. Dlatego dziecko koniecznie powinno mieć specjalne narciarskie spodnie i kurtkę, które nie tylko ochronią przed zimnem, ale też nie przemokną. Ważna jest też dobra bielizna, najlepiej termo-aktywna.

Jeżeli rodzice mają tylko taką możliwość, powinni zadbać nie tylko o dobrego, doświadczonego w pracy z dziećmi instruktora, ale również o zajęcia w odpowiedniej grupie wiekowej. Im bardziej wiek dzieci z grupy będzie zbliżony, tym szansa na efektywne zajęcia jest większa.