Wrocław – dlaczego warto się tam wybrać?

Wrocław stanowi jedno z najciekawszych miast w naszym kraju. Wyróżnia się mnogością atrakcji i doskonałą lokalizacją. Turyści mogą tam przyjeżdżać za pomocą wielu środków transportu, w tym kolei i drogą lotniczą. Podpowiadamy, dlaczego warto odwiedzić to piękne miasto.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe jest to budynek odwiedzany przez większość turystów przyjeżdżających do Wrocławia. Jego gmach został zlokalizowany nad deptakiem na Odrą, a wnętrze pozwala na podziwianie dzieł sztuki pochodzącej ze Śląska oraz innych regionów. Muzeum mieście się w XIX budynku, w którym mieście się ponad 200 tysięcy obiektów. Można tam podziwiać eksponaty pochodzące z różnych epok i stron świata. W placówce nie brakuje oryginalnych obrazów wybitnych polskich malarzy, takich jak Jan Matejko i Jacek Malczewski. W budynku znajduje się kolekcja azjatycka, wśród której umieszczono używane setki lat temu samurajskie zbroje. Ponadto, muzeum daje możliwość podziwiania eksponatów dotyczących rozwoju technologicznego, są to między innymi wiekowe aparaty fotograficzne i stare komputery.

Zoo we Wrocławiu

Osoby zastanawiające się co warto zobaczyć we Wrocławiu, powinny pomyśleć o wizycie w tamtejszym Zoo. Jest to niezwykle atrakcyjne miejsce, zarówno dla rodzin z dziećmi, ja i dla pozostałych turystów. Zwiedzanie tego kompleksu zajmuje co najmniej 3 godziny i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. We wrocławskim ogrodzie zoologicznym można podziwiać zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Warto tu wymienić takie okazy jak tygrysy sumatrzańskie, warany z Komodo, pantery śnieżne oraz okapi. W kompleksie znajduje się Odrarium prezentujące faunę i florę jednej z największych rzek w naszym kraju. Ponadto można tam podziwiać olbrzymi wybieg dla wilków, który stanowi wierne odzwierciedlenie warunków do życia dla tych wspaniałych zwierząt. Ogród zoologiczny umożliwia wejście do ptaszarni zamieszkałej rzadkie gatunki ptaków, takich jak ara szafirowa i szpak balijski. Inne ciekawe atrakcje wrocławskiego zoo to małparnia, krokodylarnia oraz słoniarnia.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to miasto słynące z bardzo dużej ilości zróżnicowanych atrakcji. Jedna z nich stanowi strzał w dziesiątkę dla miłośników podróży pociągami. Mowa o zabytkowym dworcu kolejowym uznawanym za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Budynek powstał w XIX wieku i stanowi idealny przykład ówczesnego budownictwa. Kolejne ciekawe miejsce to Ostrów Tumski stanowiący najstarszą część miasta. Można tam podziwiać XIII-wieczną kolegiatę, pomnik św. Jana Nepomucena oraz legendarny most zakochanych. Wymieniając wspólnie z Polregio atrakcje we Wrocławiu nie można zapominać o tamtejszym rynku będącym jednym z największych w naszym kraju. Jest to miejsce, w którym są organizowane liczne jarmarki, targi oraz pokazy artystów ulicznych. Ponadto, wrocławski rynek daje możliwość skorzystania z oferty licznych restauracji i pubów. Są to miejsca wyróżniające się ciekawymi menu zawierającymi wiele interesujących potraw ze Śląska i innych regionów.