Jak wybrać idealną lodówkę turystyczną

Jak wybrać idealną lodówkę turystyczną?

Dwudniowy wypad na kemping? A może wybrać się w dłuższą podróż na drugi koniec Polski? Lodówki podróżne przydają się w wielu sytuacjach. To urządzenie jest koniecznością, gdy planujesz podróż i chcesz zabrać ze sobą jedzenie i napoje. Dzięki lodówce podróżnej nie musimy martwić się o świeżość naszych produktów, zwłaszcza podczas upałów lata. Jednak przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Lodówka turystyczna – jaką wybrać?

Najlepiej już na wstępie określić, w jakich warunkach zamierzasz jej używać. Wbrew pozorom temperatura zewnętrzna jest bardzo ważna i wpływa na sprawność wspomnianych wyżej modeli termoelektrycznych i absorpcyjnych. Zwykle drugi typ lodówek turystycznych najlepiej radzi sobie w wysokich temperaturach, zwłaszcza jeśli są umieszczone w wentylowanym, chłodnym miejscu. Ważna jest również wydajność, jaką ma lodówka turystyczna. Co jest najlepsze? W przypadku takich parametrów prym wiodą modele kompresorów, które pozwalają nie tylko schładzać, ale także głęboko zamrażać produkty spożywcze przez dłuższy czas. Różnorodne modele lodówek turystycznych możesz zobaczyć pod adresem https://www.bhp-gabi.pl/k1040,akcesoria-turystyczne-lodowki-turystyczne.html.

lodówka turystyczna w kolorze białym

Jak działa lodówka pasywna?

Lodówki pasywne to izolowane pojemniki, które nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania, aby utrzymać wystarczająco niską temperaturę. Wykonany z materiału o wysokiej izolacyjności, wszystko wewnątrz jest doskonale chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Z reguły do utrzymania niskich temperatur w lodówkach pasywnych stosuje się specjalne wkłady chłodzące, które wypełnione są żelem o odpowiednich właściwościach. Dzięki wkładowi zamrażarka może pozostać zimna nawet do kilkunastu godzin. Wkłady lodówki turystycznej wykonane są z materiałów nadających się do kontaktu z żywnością i są elementami wielokrotnego użytku. W przypadku braku odpowiedniego wkładu chłodzenie można również przeprowadzić za pomocą wystarczającej liczby kostek lodu, aby obniżyć temperaturę wewnątrz pojemnika.