nowy rozkład pociągów

Koleją zamiast autem? To możliwe!

Wśród Polaków wciąż panuje przekonanie, że samochód to jedyny środek lokomocji gwarantujący komfortową podróż. Uwzględniając jednak aktualną sytuację ekonomiczną oraz ceny paliw okazuje się, że skorzystanie z oferty kolei pozwala zaoszczędzić znaczącą część wakacyjnego budżetu. Przekonaj się, że urlop bez samochodu jest możliwy! Jakie destynacje są najbardziej pożądane w wakacje?

Dlaczego warto wybrać połączenia kolejowe?

Analizując sytuację ekonomiczną wielu rodaków rezygnuje z wyjazdów wakacyjnych. Wysokie koszty noclegów, transportu i wyżywienia zniechęcają do podróżowania. Istnieje jednak kilka sposobów na ograniczenie wysokich kosztów. Jednym z nich jest skorzystanie z połączeń kolejowych (https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/). Podróż pociągiem w niczym nie przypomina tej sprzed kilkudziesięciu lat. Nowoczesne, przestronne składy, dostęp do internetu czy klimatyzacja to realia współczesnej turystyki kolejowej. Poza tym w pociągu można swobodnie wstać, pospacerować oraz skorzystać z toalety w dowolnym momencie. Unikamy też stresu związanego z nieoczekiwanymi zdarzeniami na drodze oraz korkami. W okresie zwiększonego zapotrzebowania połączeń przybywa, co pozwala podróżować wygodnie bez tłumu.

połączenia kolejowe

Nowy rozkład pociągów – dokąd się wybrać?

W okresie wakacyjnym rozkład jazdy ulega wielu zmianom. Zwiększa się nie tylko ogólna liczba połączeń, ale także docelowych destynacji. Pociągiem bezpośrednio dostaniemy się już do większości nawet najmniejszych miejscowości w górach i nad morzem. To doskonały środek transportu, jeżeli planujemy zwiedzanie większych miast w Polsce. Większość z nich jest doskonale skomunikowana, co pozwala ominąć korki, a także ogranicza koszty parkowania w centrum. Co więcej, koleją dojedziemy też za granicę! Jednodniowy wypad do Berlina czy Pragi nie stanowi już problemu, ale skusić się można też na dalszą wyprawę na Litwę czy Węgry. Pociąg to nie tylko ekonomiczna i bardzo wygodna forma podróżowania, ale też świetna przygoda – szczególnie dla najmłodszych turystów. Może w tym roku skusisz się na podóż koleją?